You Won’t Believe The Price Of These Things!


Of course everyone knows that gold and diamond are expensive but there are a number of other materials which are more expensive.

1.Due to its amazing taste and uncountable health benefits, 1 gram of saffron can cost you around $11.

2.No woman can live without gold and that’s why 1 gram of gold’s price is $56 gram.

3.It is highly rare and belongs to the platinum family and can 1 gram of it can cost you around $58.

What's Your Reaction?

Cry Cry
0
Cry
Cute Cute
0
Cute
Damn Damn
0
Damn
Dislike Dislike
0
Dislike
Lol Lol
0
Lol
Like Like
0
Like
Love Love
0
Love
Win Win
0
Win
WTF WTF
0
WTF
Loading Facebook Comments ...
Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format